Kontakta oss

Tveka inte att kontakta oss,
vi älskar när kunder söker oss,
utan kunder inget företag.

TELEFON

0727 10 78 78

E-POST

info@minellux.se

ÖPPETTIDER

VARDAGAR 07:00 – 16:00


Skåne är vår arbetsplats.

Vi arbetar över hela Skåne med el & ljus, så behöver ni en elektriker eller ljustekniker. Ring 0727 10 78 78.

Vi tar gärna på oss uppdrag längre iväg om någon behöver våra specialkompetenser, vi sätter inga gränser. Vollsjö i Sjöbo kommun är vår bas, välplacerat tycker vi, nästan i centrum av Skåne.

Vi är nästan dagligen i Malmö, men givetvis är Sjöbo och Sjöbos grannkommuner Lund, Eslöv, Hörby, Tomelilla, Ystad och Skurup en viktig marknad för oss, där vi har dom flesta uppdragen hos både privatpersoner och företag.

Torbjorn Mineur

Torbjörn Mineur

Elinstallatör – Ljusdesigner

0720 80 36 50
torbjorn@minellux.se

Pontus Ovnell

Pontus Ovnell

Elektriker

0720 80 36 51
pontus@minellux.se

Erik Andrén-Sandberg

Erik Andrén-Sandberg

Elektriker

0720 80 36 53
erik@minellux.se

Fabian Ljungqvist

Fabian Ljungqvist

El-lärling

0720 80 36 54
fabian@minellux.se

Pontus Arnback

Pontus Arnback

El-elev – Feriearbetare

0720 80 36 52
pontus.arnback@minellux.se

Rolf Arvidsson

Rolf Arvidsson

Logistik – Lager

0727 10 78 78
rolf@minellux.se

Scroll to Top